ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14556030
*
nr 1455 6030
Spegel
nutida, Bemålad, 127x96 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:02:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 09:33:23
1
100 kr
21/3 19:11:34
2
300 kr
21/3 19:50:58
3
200 kr
21/3 19:50:58
2
250 kr (Budbetjänt)
21/3 19:51:42
4
300 kr
21/3 19:51:42
2
300 kr (Budbetjänt)
21/3 19:52:14
4
350 kr
21/3 19:53:03
3
400 kr
21/3 19:57:17
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1455 6030
Spegel
nutida, Bemålad, 127x96 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 09:33:23 | 1 | 100 kr |
| 21/3 19:11:34 | 2 | 300 kr |
| 21/3 19:50:58 | 3 | 200 kr |
| 21/3 19:50:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 19:51:42 | 4 | 300 kr |
| 21/3 19:51:42 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 19:52:14 | 4 | 350 kr |
| 21/3 19:53:03 | 3 | 400 kr |
| 21/3 19:57:17 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



